Czy mogę kontynuować stosowanie tabletek?

Witam, Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne pod koniec września, okres pojawił się dość szybko po odstawieniu. Cały październik nie zażywałam tabletek. Teraz chce do nich powrócić jednak okres się nie zjawiał. Pod koniec ostatniego (zabezpieczonego) stosunku z partnerem zaczęło się krwawienie przypominające normalny okres wiec zdążyłam tabletkę, jednak okazało się ze wcale nie krwawię i nie wiem czy mam okres i mogę kontynuować przyjmowanie tabletek. Zażyłam już dwie tabletki. Czy będą one prawidłowo funkcjonować i wszystko będzie w porządku czy powinnam przestać i poczekać na ‚pewny okres’?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rozpocznie Pani opakowanie nie w pierwszym dniu krwawienia, działanie nie będzie pełne od razu i warto stosować dodatkową ochronę podczas pierwszego opakowania.