Czy mogę łączyć krążek NuvaRing z lekami rozrzedzającymi krzepliwość krwi?

Witam, od kilku miesięcy stosuję lek Halidor(2 razy dziennie) i Acard ( raz dziennie) ponieważ mam zespół Raynauda. Dzisiaj przepisano mi krążek NuvaRing i w ulotce wyczytałam, że nie powinno stosować się go przy zaburzeniach krzepliwości krwi, a te leki biorę właśnie w celu jej rozrzedzenia. Czy mimo tego mogę stosować ten krążek bez dodatkowych zabezpieczeń? Bardzo prosiłabym o odpowiedź, Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sądzę iż w przypadku gdy przyjmuje Pani leki na nadmierną krzepliwość krwi jest to przeciwwskazanie do stosowania antykoncepcji, która może zwiększać ryzyko zakrzepowe. Nie chodzi tu o interakcję pomiędzy lekami a Nuvaringiem a o samo działanie prozakrzepowe antykoncepcji.