Czy mogę łączyć zawartą w tych preparatach cytyzynę z moimi lekami?

Witam serdecznie, leczę się na nerwicę lękową. Przyjmuję Servenon oraz Pregabalinę, a w silnych napadach Lorafen. Rozważam rzucenie palenia przy pomocy Tabexu lub Desmoxanu. Czy mogę łączyć zawartą w tych preparatach cytyzynę z moimi lekami?

Witam,

nie ma przeciwwskazań do zażywania preparatu cytyzyny z lekami przyjmowanymi przez Panią. Należy jedynie wziąć pod uwagę fakt, że przy rzucaniu palenia może przejściowo nasilić się niepokój jako objaw odstawienny nikotyny- choć cytyzyna powinna temu zapobiegać.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień Dobry Pani,

Z powodu możliwości interakcji między lekami, sugeruję zasięgnąć opinii u specjalisty,
celem rozwiania Pani obaw.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej