Czy mogę lecieć samolotem, mając tętniaka mózgu?

Dwa lata temu stwierdzono u mnie tętniaka tętnicy środkowej mózgu. Zaliczany jest do małych (4,6 mm). Na razie mam wykonywane kolejne tomografie komputerowe. Rozmiar w zasadzie się nie zmienia. Czy mogę lecieć samolotem, czy lepiej nie ryzykować?

Witam serdecznie!
Obecnie samoloty posiadają rozwiązania regulujące ciśnienie barometryczne w kabinie, jednak zmiany ciśnień są odczuwalne szczególnie w czasie startowania, kiedy samolot się wznosi oraz podczas obniżania pułapu lotu.
W Pani sytuacji nie ma jednoznacznych przeciwwskazań do podróżowania samolotem, niemniej jednak zawsze najlepiej omówić tego typu problem z własnym lekarzem prowadzącym, który zna całościową sytuację kliniczną z możliwością oceny badań obrazowych i oceny chorób współistniejących (na przykład nadciśnienia tętniczego). Wskazana jest wizyta u prowadzącego neurologa.

Pozdrawiam