Czy mogę leczyć nerki?

Mam 18 lat. Otóż od 6 roku życia mam problem z nerkami. Od 9 roku życia mówione było, że trzeba by było jak najszybciej usunąć lewą ze względu na to, że wykryli u mnie wodonercze lewostronne i lewa nerka praktycznie już nie funkcjonowała. Przez te resztę lat miałam robione sporadycznie badania do operacji. Minęło kolejne 9 lat a ja dalej jej nie miałam. I mam pytanie odnośnie mojego wieku. Czy że względu na to ze mam już 18 lat to mogę jeszcze się leczyć tam gdzie wcześniej czy juz nie bardzo?

Witam. Po skończeniu 18-go roku życia przechodzisz pod opiekę chirurgii ogólnej a w tym przypadku urologii. Jest wiele pytań dodatkowych, na które nefrolodzy powinni byli odpowiedzieć: czy masz nadciśnienie, w jakim stopniu ta nerka pracuje, czy była wykonana urografia i kiedy, czy miałaś scyntygrafię nerek itd. itp.??????