Czy mogę liczyć na ponowną operację restrykcyjno-wyłączającą, która dałaby mi szansę na skuteczną i trwałą utratę wagi?

miałam operacje bariatryczną mankietowa resekcja żołądka. schudlam do 85 kg, po czym zaczęłam tyć i ważę 102 kg półtora roku po operacji. choruję na culrzycę typu II i chorobę afektywną dwubiegunową i w silnych epizodach depresyjnych kompulsywnie jem słodycze i piję alkohol. w mozostałych okresach jem zdrowo i trzymam dietę, ale niestty mam częste zmiany nastroju. Czy mogę liczyć na ponowną operację restrykcyjno-wyłączającą, która dałaby mi szansę na skuteczną i trwałą utratę wagi?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że nie ma "drogi na skróty", czego mogła Pani doświadczyć po wykonanym zabiegu, kiedy to zabieg nie spełnił Pani oczekiwań.

Podzielę się z Panią (przewrotnie) przesłaniem, którym tutaj często i chętnie się dzielę z Czytelnikami:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Do rozważenia: zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, by nabyła Pani umiejętność radzenia sobie z nawykami, które Pani nie służą.

Odpowiadając na Pani pytanie..., uzyska Pani odpowiedź od specjalisty wykonującego zabieg.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Serdeczności i tylko pomyślności w codzienności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605