Czy mogę mieć anoreksję lub bulimię ?

Mam 14 lat. Ważę 40,5 przy wzroście 165cm. Nigdy nie chciałam schudnąć. Od jakiegoś czasu jednak mam problemy z jedzeniem. Nie jem śniadania, bo po prostu nie mam ochoty, czasem mama mi każe to mówię jej, że zjadłam. Bo ona jest wtedy w pracy a ja przed szkołą. W szkole zazwyczaj też nic nie jem. Obiad, jem go z niechęcią, z reguły większość oddaję dla psa. Kiedy zjem jakiś normalny posiłek często wymiotuje, nie wiem dlaczego. Czy mogłabym mieć anoreksję lub bulimię ?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 14,88.
Odpowiada to wartości poniżej 3 centyla.
Zdecydowanie cierpisz na poważny niedobór masy ciała.
Opisane przez Ciebie objawy mogą świadczyć o bulimii, pod warunkiem, iż wymioty są związane z emocjami, a nie przyczynami organiczymi.
Artykuły dotyczące zaburzeń odżywiania znajdziesz na: www.abcanoreksja.pl
Koniecznie udaj się do lekarza, lub psychologa.
Zaburzenia odżywiania mogą prowadzić nawet do śmierci.
Tu chodzi o Twoje zdrowie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!