Czy mogę mieć dzieci?

Dzień dobry.
Od niedawna staram się o dziecko. Mam nadżerkę 2 stopnia, moje endometrium wynosi ponad 9 i prawdopodobnie mam pęcherzyki torbielowate. Moje miesiączki są nieregularne. W zeszłym miesiącu dostałam okres po 40 dniach od poprzedniego. Obecnie od tygodnia mam ciemnobrązowe plamienia i po stosunku poleciała mi jasnoróżowa krew. Miesiączki jeszcze nie miałam w tym m-cu. Okazuje się, że przez te wszystkie rzeczy nie będę mogła mieć dzieci.

Proszę o odp z góry dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Grubość endometrium 9 mm jest normą w drugiej fazie cyklu. Nieregularne miesiączki, torbielki w jajnikach i plamienia są najprawdopodobniej objawem zaburzeń hormonalnych. Krwawienie po stosunku jest typowe dla nadżerki szyjki macicy, która sama w sobie nie stanowi przeszkody w zajściu w ciążę. Mimo zaburzeń hormonalnych, płodność może być zachowana- tylko zmniejszona. Radzę jednak udać się do ginekologa i poprosić o szerszą diagnostykę- badanie stężeń hormonów we krwi, tak aby możliwe było optymalne leczenie i większe szanse na ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!