Czy mogę mieć niewydolność ciałka żółtego?

Od 8 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Od 2 lat nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Martwi mnie to, iż tydzień przed okresem mam brunatne skąpe plamienia. Ponadto do tego dochodzi ból piersi. Mówiłam mojej ginekolog o tym plamieniu. Nie kazała się przejmować. Miałam wykonywane badanie jajeczkowania przez USG. Wszystko jest ok. Pani doktor wysyła mojego męża na badanie nasienia. Jednak myślę, czy wina nie jest po mojej stronie. Czy mogę mieć niewydolność ciałka żółtego? Jak to sprawdzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badania hormonalne u Pani oraz badanie nasienia u partnera