Czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę po poronieniu?

Witam 2 września poroniłam, miałam zabieg. Lekarz kazał poczekać z ponowną ciążą pół roku, ale od 2 miesięcy staramy się o dziecko i nic nie wychodzi :( Jestem załamana, bo chcę mieć dzidziusia:) Czy mogę mieć trudności w zajściem w ciążę po zabiegu? Proszę o pomoc :)

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Dwa miesiące to krótki okres oczekiwania. To, że jeszcze się nie udało, nie musi świadczyć o jakimkolwiek problemie. Ponadto, Pani organizm może nie być jeszcze gotowy na przyjęcie zarodka. Nie bez powodu lekarz zalecił odczekanie. Oczywiście mogą się Państwo już starać, ale prawdopodobieństwo, że znowu dojdzie do poronienia, jest nieco zwiększone, jeśli ciąża wystąpi od razu po utracie poprzedniej. Najlepiej by było, gdyby najpierw pojawiły się co najmniej 2-3 miesiączki, w regularnych odstępach.

Pozdrawiam serdecznie!