Czy mogę mieć raka w tak młodym wieku?

Moja mama ma raka jajnika. Jej tata zmarl na tetniaka. Robilam morgologie ktora wyszl dobrze i ob 5. Badanie ginekolog robilam jak pierwszy raz mialam miesiaczke w wieku 9lat. Czy moge miec raka w tak mlodym wieku i orzy niskim ob?mam czeste zaoarcia lub biegunki,wlosy mi wypadaja czesto.ponadto wyczulam zgrubienie w piersi,wczesniej sie nie badalam sama.Pojde do gina ale czy jest duze ryzyko nowotworu w tym wieku i tej sytuacji?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko jest raczej niewielkie, konieczny pogłębiony wywiad, w jakim wieku zachorowała mama? Inne nowotwory w rodzinie? Sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam