Czy mogę mieć syndrom odstawienia po fluoksetynie?

W połowie września odstawiłam (oczywiście pod opieką psychiatry i zmniejszają dawkę) fluoksetynę 20mg, którą brałam od marca. Pani doktor informowała mnie, że mogę mieć tzw. syndrom odstawienia, ale do niedawna nic się nie działo. Od tygodnia mam uczucie mrowienia, bóle głowy, zawroty, ból oczu, dziś po wejściu po schodach prawie zemdlałam, do tego zaraz po wyjściu na dwór zaczęłam się pocić. Czy może to być związane z odstawieniem leków? Tak późno?

Niestety, objawy wynikające z odstawienia leków przeciwdepresyjnych, w tym także fluoksetyny mogą pojawić się nawet kilka tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania. Opisane przez Panią objawy mogą także wskazywać na objawy z grupy lękowych, nerwicowych. Wskazana jest wizyta u psychiatry jeśli dolegliwość będą sie dłużej utrzymywać.