Czy mogę mieć taką przerwę w leczeniu depresji?

Witam, od lipca bioręliki na depresję (Mozarin, Efectin 75, a obecnie Efectin 150). Mój lekarz jest obecnie na urlopie i pani w recepcji zapisała mnie na wizytę od razu po jego powrocie. Problem w tym, że do tego czasu skończą mi się leki i będę bez nich 6 dni. Czy mogę mieć taką przerwę w leczeniu? Czy ma to duży wpływ?

Witam,

W takiej sytuacji można poprosić o dopisanie/wypisanie leków lekarza rodzinnego. 6 dni nie jest to czas, który mógłby wpłynąć znacząco na postępy w zdrowieniu, proszę jednak na przyszłość z większą rozwagą rozplanowywać wizyty i jeszcze nawet na 2 tyg. przed prosić o leki, jeśli faktycznie są dobrze dobrane i zalecenia są takie żeby kontynuować farmakoterapię.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek