Czy mogę mieć zapalenie oskrzeli?

Witam! 3 dni temu byłam u lekarza z bólem gardła i mokrym kaszlem. Lekarz najpierw nie chciał mnie zbadać, a potem stwierdził, że z takimi objawami to nie przychodzi się do lekarza tylko do apteki. Lekarz stwierdził, że nic mi nie jest, mogę dalej chodzić do pracy, zalecił kupić tabletki na gardło i syrop wykrztuśny. Lekarz jakby mnie zlekceważył. Biorę tabletki na gardło i syrop wykrztuśny już trzeci dzień i nie czuję się lepiej. Gardło boli już trochę mniej, mokry kaszel coraz bardziej mnie męczy, doszła gorączka i katar. Jestem osłabiona, męczy mnie kaszel, ból w klatce piersiowej. Nie zawsze udaje mi się przespać noc, a rano zaczynam dzień kaszlem z odkrztuszaniem wydzieliny. Odpoczywam, biorę leki przeciwgorączkowe i syrop na kaszel. Czy mogę mieć zapalenie oskrzeli? Po jakim czasie oskrzela oczyszczą się z zalegającej wydzieliny? Jak długo może utrzymywać się mokry kaszel?

Jeżeli lekarz osłuchał klp to mógł rozpoznać zapalenie oskrzeli/płuc. Zwykle infekcja trwa 7-10 dni.
Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.