Czy mogę mieć zaśniad groniasty?

Witam! 3.02.2012 miałam zabieg czyszczenia macicy. Był to 13 tydzień ciąży. Ciąża obumarła ok. 6-7 tyg. Potwierdziło to 2 lekarzy - USG. Będąc na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że podejrzewa zaśniad groniasty. Czy po samym zabiegu może to stwierdzić? Na USG nic takiego lekarze nie mówili. BetaHCG dzień przed zabiegiem wynosiło 3284,2 mlU/mL, a w dzień zabiegu po ok. 15 godzinach 2926,4 mlU/mL. Po zabiegu nie miałam robionego badania. Bardzo się denerwuję, a wyniki będą za parę dni.

Witam!

Podejrzenie zaśniadu groniastego może nasuwać dość charakterystyczne obraz ultrasonograficzny oraz wysokie stężenie BetaHCG.

Jednakże zawsze ostatecznym rozpoznaniem jest badanie histopatologiczne wyskrobin z jamy macicy. Makroskopowo podczas zabiegu również nie można rozpoznać zaśniadu definitywnie. Wyniki badania histopatologicznego są najważniejszym elementem diagnostyki. Pozdrawiam serdecznie!