Czy mogę oddawać krew?

Czy 19-letnia kobieta z pół roku wstecz zdiagnozowaną i w miarę uregulowaną cukrzycą typu 1 może honorowo oddać krew - raz bądź też więcej? Pozdrawiam;) Sonia
ponad rok temu

Witam!

Niestety - cukrzyca na stałe dyskwalifikuje Panią jako dawcę. Nie może Pani oddawać krwi ani teraz, ani w przyszłości, nawet gdyby kontrola cukrzycy była w Pani przypadku doskonała.

Pozdrawiam.