Czy mogę odstawić lek?

15 lutego mój lekarz ginekolog stwierdził u mnie lekką, gładką torbiel przy jajniku. Przepisał mi lek, który miałam brać od pierwszego dnia miesiączki, postąpiłam zgodnie z zaleceniami, muszę dodać, że miesiączka nastąpiła zaraz następnego dnia po wizycie, czyli 16 lutego. Choć przewidywany termin był na 25 lutego. Ale moim problemem jest to, że miesiączka skończyła sie po 5 dniach, ale ja cały czas mam plamienie, jest to denerwujące. Pamiętam że kilka lat temu przy takim problemie też całe 21 dni plamiłam, czyli tyle, ile trwa leczenie przy 1 opakowaniu leku. Po skończeniu wszystko wróciło do normy. A teraz z racji tego, że chyba mnie to plamienie już męczy, postanowiłam sobie, że może odstawię lek i wtedy przestanę plamić. Tylko nie wiem, czy dobrze zrobię, czy nie wprowadzę mojego organizmu w totalny nieład. Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy gdybym odstwiła teraz lek, to wystąpi jajeczkowanie? Gdzieś czytałam, że po 36 godzinach nie zażywania leku może wystąpić owulacja. Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Bardzo proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę do końca zażywać tabletki z opakowania, następnie zrobić 7 dni przerwy, w trakcie których nastąpi prawidłowe krwawienie miesiączkowe, a potem rozpocząć zażywanie tabletek z kolejnego opakowania. Proszę się nie niepokoić, podczas zażywania preparatów hormonalnych może dojść do plamień.