Czy mogę odstawić lek Zoloft?

Witam, od miesiąca biorę lek zoloft i czuje się po nim tylko gorzej. Czy mogę odstawić ten lek z dnia na dzień?

Witam,

nie zalecam samodzielnego odstawiania leków- najlepiej w tym celu skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie.
Odradzam również odstawianie leku z dnia na dzień- lepiej byłoby przejściowo brać połowę dawki (przez 4-6 dni) i dopiero odstawić.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Na ten temat należny porozmawiać z lekarzem psychiatrą, który lek zaordynował. Poza tym lek można zmienić na inny ale tez w porozumieniu z tym psychiatrą. Trzeba też wiedzieć, że na niektóre osoby lek działa dopiero po pewnym czasie. Po Zolofcie, u wielu osób, w pierwszych tygodniach, pojawia się złe samopoczucie, które z czasem mija.