Czy mogę odstawić leki bez konsultacji z lekarzem?

Witam, mam 17 lat, 3 lata temu stwierdzono u mnie lekką astmę oskrzelową. Od tamtej pory mam przepisywany lek, lecz zastanawiam się, czy mogę go przestać brać, ponieważ już od roku nie miałem żadnych objawów astmy. Pozdrawiam, nosiy ;p
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
To, że nie miał Pan żadnych dokuczliwych objawów astmy może być spowodowane dobrze dobranym leczeniem. Nie powinno się zaprzestawać stosowania leków samodzielnie. Gdy lek zostanie odstawiony może dojść do powrócenia objawów astmatycznych a także zaostrzenia choroby.
Zmianę bądź zaniechanie farmakoterapii powinien Pan skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.