Czy mogę odstawić tabletki?

Zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek po długiej przerwie. Teraz niestety okazało się, że mój chłopak wyjeżdża na 3 miesiące i nie za bardzo uśmiecha mi się zażywać dalej tabletki (też kwestie finansowe wchodzą w grę) i postanowiłam, że dokończę zaczęte opakowanie i nie wezmę następnego i wrócę do antykoncepcji po powrocie chłopaka. I chciałam się dowiedzieć, czy takie zachowanie może zmniejszyć skuteczność tabletek? Tzn. czy jak zrobię tak jak planuję, to po tych 3 miesiącach rozpoczęta antykoncepcja będzie mniej skuteczna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani tak zrobić. Proszę tylko pamiętąć, żeby to pierwsze opakowanie po przerwie zacząć przyjmować od pierwszego dnia meisiączki. Wtedy skuteczność antykoncepcyjna będzie w pełni zachowana.

Pozdrawiam!