Czy mogę odstawić tabletki po tygodniu przyjmowania?

Witam. Tydzień temu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Y***. Są to pierwsze moje tabletki, wcześniej nie stosowałam antykoncepcji. Lekarz przepisał mi od razu 2 opakowania, ponieważ poprosiłam o nie w celu przesunięcia okresu - miał wystąpić w środku urlopu nad morzem. Nie zależy mi na antykoncepcji, tylko właśnie na tym, żeby zażywając dwa opakowania bez przerwy 7-dniowej przesunąć okres na czas po wakacjach. Już po zażyciu pierwszej tabletki miałam 90% skutków ubocznych wypisanych na opakowaniu, łącznie z zawrotami głowy, strasznymi bólami zarówno podbrzusza, jak i żołądka, drętwieniem rąk, zerową ochotą na seks. Brałam je aż do dziś (do siódmej tabletki) z nadzieją, że organizm się przyzwyczai, ale już niestety nie daję rady funkcjonować. Może jest odrobinę lepiej niż na początku, ale i tak jest bardzo niekomfortowo. Chciałabym odstawić te tabletki po siedmiu przyjętych. Czy jest taka możliwość? Jak zareaguje mój organizm? Kiedy przypuszczalnie wystąpi krwawienie? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani odstawić tabletki. Krwawienie/plamienie może, ale nie musi, wystąpić po kilku (3-4 dniach) od ostatniej tabletki. Antykoncepcję stosowała Pani na tyle krótko, że jest duża szansa, że krwawenie nie ulegnie przyspieszeniu.