Czy mogę odstawić tabletki w połowie opakowania?

Mam taki problem. Dokładnie 11 dni temu zaczęłam stosować pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Strasznie źle się po nich czuję, zmiennie nastroje, bóle głowy, podbrzusza, waga zwiększyła się o 2 kg, jem normalnie jak wcześniej, regularnie, zdrowo i w ogóle. Czuję się strasznie opuchnięta. Nie potrafię wciągnąć brzucha, jest cały czas wypukły. Szyja - jakby się powiększyła, nogi to samo. Sama nie wiem, czy to woda, ale chyba tak, bo skąd tak nagle 2 kg na plusie i to 1 kg z dnia na dzień. Niepokoi mnie to. Dzisiaj nie wzięłam tabletki, bo chce z nich zrezygnować całkowicie. W ile dni przejdą mi te objawy i zejdzie woda z organizmu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wystąpienie działań niepożądanych jest wskazaniem do odstawienia antykoncepcji. Pani dolegliwości nie są bardzo nasilone, dlatego uważam, że w ciągu najbliższego tygodnia powinno się wszystko ustabilizować.

Proszę jednak pamiętać, że wraz z odstawieniem tabletek straciła Pani ich działania antykoncepcyjne. Oczywiście, nie ma przeciwwskazań do zaprzestania korzystania z tej metody w przyszłości. Warto jednak umówić się na wizytę do ginekologa, który dobierze Pani inny preparat, lepiej przez Panią tolerowany.

Pozdrawiam