Czy mogę opóźnić wystąpienie okresu, biorąc pierwszą tabletkę przed wystąpieniem miesiączki?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Wyjeżdżam na wakacje, a zbliża mi się miesiączka. Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne, ale zaprzestałam. Wiem, że tabletkę należy zażyć pierwszego dnia okresu, a jeśli zażyłabym ją np. jutro, czyli przed okresem, to czy okres dostanę dopiero po skończeniu opakowania, czyli 21 tabletkach czy dostanę go normalnie i nie da się go opóźnić w ten sposób? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpoczynać pierwszego dnia miesiączki. Inne schematy stosowania nie są zarejestrowane i odpowiedzialność może za nie brać wyłącznie użytkowniczka. Miesiączka może wystąpić po 21 tabletkach, jednak plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji doustnej są bardzo częste w czasie przyjmowania kilku pierwszych opakowań, więc również mogą wystąpić w Pani przypadku.