Czy mogę poczekać z założeniem aparatu retencyjnego?

Witam, dzisiaj zostawiłam swój aparat retencyjny 120km od domu. Jutro jest niedziela więc do ortodontki sie nie dostanę. Czy do poniedziałku nic sie nie stanie z zębami? Czy mogę poczekać aż do środy(wtedy bede w miejscu w którym zostawiłam aparat)

Proszę się nie obawiać, nic się nie stanie. Aparat retencyjny wymaga co prawda regularnego noszenia po zakończonym leczeniu ortodontycznym, aby stabilizować nową pozycję zębów i chronić przed ich przemieszczaniem się. Jednak nie ma ryzyka, że zęby wrócą do poprzedniej pozycji w parę dni :) Spokojnie można poczekać do środy.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl