Czy mogę poddać się operacji zmniejszenia żołądka na nfz?

Witam mam 33 lata i 95 kg. wzrost 164 cm. . Moje pytanie jest następujące czy kwalifikuję się na operację zmniejszenia żołądka na nfz. i co trzeba zrobić aby się poddać takiej operacji problem już tak od kilku miesięcy się nasilił a właśnie dzisiaj zmuszona jestem błagać o poradę gdyż od sierpnia biorę antydepresanty już chyba przestają pomagać wczoraj zadałam pytanie córce czy sobie poradzi gdy ja bym popełniła samobójstwo zaczynam się bać o siebie i rodzinę co mogę zrobić ?! z góry dziękuję

Milena Lubowicz

Wskazaniem do operacji bariatrycznej jest BMI powyżej 40 lub powyżej 35, ale z obecnością przynajmniej jednej choroby zależnej od otyłości. Oczywiście są to normy ogólne i różne przypadki rozpatrywane są indywidualnie. Proszę pamiętać, że należy mieć udokumentowane przynajmniej pół roku prób odchudzania z dietetykiem. Proponuję znaleźć w okolicy Poradnię Chirurgii Bariatrycznej, zarejestrować się (wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego) i porozmawiać ze specjalistą chirurgiem. Być może w pierwszej kolejności zostanie Pani zaproponowana pomoc dietetyczna.
Pozdrawiam

Proszę przede wszystkim zarzucić myśli samobójcze (to nie jest rozwiązanie problemu) i zaraz po Świętach skontaktować się z psychologiem (psychiatra) prowadzącym. On tez poradzi w sprawie operacji , zż