Czy mogę podejrzewać borderline przy rozdrażnieniu?

Mam cukrzyce typ 1 i biorę eutyroks 137,5mg,mam też hashimoto.Moj problem polega na zachwianiu nastrojow.Mam napady krzyku,jestem ciągle rozdrazniona i często wpadam w panikę. Zamiast odpowiedziec na pytania córki, krzycze,złość i zaraz spokój. Mąż każe mi szukać terapii bo nie radzę sobie sama,czy to jest bordeline?czy tylko hormony?gdzie powinnam szukać pomocy?

Dzień Dobry Pani,

Częściowo jest już Pani zdiagnozowana.

Przyczyną Pani objawów może być jak najbardziej brak stabilizacji hormonalnej.

Zachęcam Panią do posłuchania opinii męża i świadomie podjąć terapię.
Skierowanie na nią otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu, który to da Pani skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego (w ramach NFZ-tu) albo prywatnie.

Dzięki terapii zyska Pani lepszy komfort życia, warto zadbać o siebie, a pośrednio o męża i córkę.

Życzę Pani bardzo dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam. Właściwą diagnozę może postawić jedynie specjalista - lekarz psychiatra lub psycholog - psychoterapeuta, po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu z Panią. Niewątpliwie jednak jedna diagnoza (np. problemy hormonalne), nie wyklucza drugiej (np. problemy osobowościowe). Myślę, że warto, by zgłosiła się Pani na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty. Podejmując pracę terapeutyczną będzie Pani miała okazję przyjrzeć się swoim stanom emocjonalnym, poznać ich przyczyny oraz popracować nad ich kontrolą. Praca taka powinna pozytywnie wpłynąć na Panią, jak również na Pani relacje z najbliższymi.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam,
Zachęcam do podjęcia psychoterapii zgodnie z rada męża. Oczywiście część objawów może znaleźć swoje przyczyny w zaburzeniach gospodarki hormonalnej na co wskazują zdiagnozowane u Pani choroby, jednakże w przypadku wpływu na relacje małżeńskie, rodzinne, wychowywanie dzieci - warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w znalezieniu sposobów radzenia sobie nawet przy współwystępujących innych chorobach, które nie mogą przecież determinować Pani zachowania.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek