Czy mogę podejrzewać nerwicę po traumie?

Witam 5 lat temu przeżyłem traume po śmierci matki,byłem smutny,ale nic takiego się nie działo rok pozniej okazało się, że mam mnóstwo objawów, biegalem od jednego lekarza do drugiego,diagnoza nerwica lękowa.Jakoś sobie żyłem z tym i nawet już prawie pokonalem ale Ostatnio wróciła mi astma,podobno lekka,ale bardzo mnie to nakręca i codziennie się hiperwentyluje i dusze do tego mam niski puls od 49 do 69 ciśnienie zawsze 140/80. Ekg i morfologia wyszły dobrze, czy ten puls jest groźny?To nerwica?

Witam Pana. Być może doświadczenie traumy i pojawiające się w związku z nią objawy wymagają fachowej profesjonalnej pomocy. Do tej pory starał się Pan radzić sobie o własnych siłach. Siła jednak objawów po traumie może być bardzo duża. Proszę nie stawiać sobie diagnozy na własną rękę (typu nerwica). Proponuję by skorzystał Pan z kontaktu bezpośredniego ze specjalistą zajmującym się leczeniem objawów traumy. Proszę skorzystać z listy zamieszczonej pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Znajdzie Pan tam np. osobę pracującą w Bielsku-Białej. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Pana pytanie. Sugerowałabym konsultację u dobrego psychoterapeuty czy psychiatry zwłaszcza, że jak Pan to określa "nakręca" to Pana. Widziałabym tu związek z emocjami.
Pozdrawiam