Czy mogę pominąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną?

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne i zgubiłam jedną tabletkę (przedostatnią z opakowania), wzięłam więc tabletkę z dnia ostatniego z opakowania. Czy mogę pominąć ostatnią tabletkę? Czy może powinnam zacząć drugie opakowanie tabletek ? Jeśli tak to wówczas brać je bez przerwy czy po prostu jedną tabletkę z opakowania ? Pozdrawiam

Witam. W tej sytuacji dzień na który przypadałoby przyjęcie ostatniej tabletki należy potraktować jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Następne opakowanie należy rozpocząć bezpośrednio po jej zakończeniu - dzień wcześniej niż miałoby to miejsce "normalnie". Ochrona antykoncepcyjna będzie w ten sposób zachowana.