Czy mogę ponownie starać się o rentę przy niewydolności serca?

W roku 2008 wykryto u mnie wadę serca, początkowo kardiomiopatię gąbczastą, ponieważ mój syn zmarł na tę chorobę w wieku 4 lat (1992 r.). Po badaniach w klinice częściowo w/w chorobę wykluczono, założono dwa stendy. Byłem na komisji w ZUS-ie, orzecznik przyznał mi rentę, z której zrezygnowałem, ponieważ uważałem, że jako pracownik umysłowy dam radę pracować. Moja pani Doktor twierdzi na badaniach, że jest to taka mozaika. Obecnie od sierpnia 2012 r. po zwolnieniu kolejnych pracowników otrzymałem polecenie pracy jako I, II, III kowal i piecowy. Jest to praca ogromnie ciężka (wysoka temperatura oraz ogromy wysiłek fizyczny). W ubiegłym tygodniu chyba uległem zasłabnięciu, bardzo mocne bicie serca, pomimo że byłem spocony to wyszły na mnie poty i dreszcze. Odszedłem od stanowiska, po kilku minutach wyszedłem do chłodnej hali. Po kilkunastu minutach czułem się tak w miarę, ale strach trzyma mnie jeszcze dzisiaj. Czy mogę się ponownie starać o rentę. Choruję jeszcze na nadciśnienie.

Witam! Jak najbardziej może Pan ponownie ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Wniosek do ZUS powinien wypełnić najlepiej lekarz prowadzący lub ewentualnie lekarz rodzinny w oparciu o dostarczoną dokumentację medyczną. Pozdrawiam serdecznie!