Czy mogę powtórzyć już cytologię?

Gdy robiłam cytologię w marcu czy mogę ją powtórzyć już w lipcu czy to za wcześnie . Dziękuję

Tylko trzeba sobie zadać pytanie - PO CO? Standardowo, jeśli cytologia jest prawidłowa, kolejną wykonuje się za trzy lata (tak, tak - nie za rok). Trzeba dobrze rozumieć w jakim celu wykonuje się cytologię. TYLKO dla wczesnego wykrycia zmian nowotworowych szyjki macicy. Niczego innego. Nie jest to badanie zawsze związane z wizytą u ginekologa. W wielu krajach wykonuję się tzw Double Test - czyli cytologię na podłożu płynnym (LBC) wraz z oceną DNA wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Jest to, tak się uważa, najdokładniejsza diagnostyka w profilaktyce raka szyjki macicy.