Czy mogę prosić o cesarskie cięcie?

Witam serdecznie lekarz ginekolog z którym nie mam już kontaktu powiedzial że jeśli po poprzednim cesarskim cięciu nie chcę porodu naturalnego to mogę napisać stosowne oświadczenie. Pytam czy to prawda i jak sformułowac to oświadczenie? Dodam iż spodziewam się porodu 14 mięsiecy po wczesniejszym porodzie drogą cesarskiego cięcia i grubość blizny to około 1-1,5 mm .

Elżbieta Rhone

Witam,
obecnie jeśli pacjentka jest po cesarskim cięciu i nie wyraża zgody na poród siłami natury to rozwiązuje się ją przy pomocy cesarskiego cięcia. W późniejszym okresie ciąży będzie trzeba zgłosić się na kwalifikację do planowego cięcia cesarskiego do szpitala gdzie chce Pani rodzić.