Czy mogę prowadzić samochód po zastosowaniu Estazolam?

Witam, psychiatra zalecił mi przyjmowanie Estazolam 2 mg po 1/2 tabletki na noc czy pózniej w godzinach popołudniowych dnia następnego moge prowadzic samochód?

Jeżeli jest Pani zdrowa to po takim czasie lek nie powinien przeszkadzać w prowadzeniu samochodu. Pozostaje pytanie dlaczego Pani ten lek przyjmuje? Jeśli są problemy ze snem to należy poszukać przyczyn. Należy tez pamiętać, że leki z grupy benzodiazepin (estazolam do nich należy) mają właściwości UZALEŻNIAJĄCE i z tego powodu powinny być stosowane bardzo krótko.

Dzień dobry,
Okres półtrwania estazolamu to 17 godzin, więc potencjalnie działa także dnia następnego. Dlatego nie powinna Pani raczej prowadzić pojazdu. Jeżeli koniecznie musi Pani jeździć samochodem to warto rozważyć zmianę leku na taki, który działa krócej np. zolpidem czy zopiklon.
Pozdrawiam