Czy mogę przed wizytą zażyć Hydroxyzinium?

Witam mam 42 lata od 8 miesięcy leczę się na nadciśnienie tętnicze z" niby "dobrym rezultatem ciśnienie po leku 117/77/72 nie wyższym jak 128/81/81 ...u lekarza zawsze nawet po leku niestety dochodzi mi do 170/101/87 po przyjściu do domu i odpoczynku spada jak wyżej tak się dzieje również w sytuacji bardzo stresującej ,zdenerwowaniu mimo zażytego leku czuję jak mi ciśnienie bardzo wzrasta wiem że mam nerwicę z którą sobie na co dzień dobrze radzę jeśli nie mam sytuacji bardzo stresujących niestety czeka mnie długo trwałe leczenie stomatologiczne co niesie za sobą dla mnie ogromny stres -czy mogę przed wizytą zażyć hydroxyzinium który mam przepisany przez lekarza z captoprilem w razie wysokiego skoku ciśnienia chodz do tej pory na szczęście nie musiałam brać .Zaznaczam że skoki ciśnień po uspokojeniu się wyciszeniu wracają do normy po jakimś czasie bez dodatkowych leków .nie chcę brać dodatkowo na co dzień psychotropów bo pewnie takie przepisałby mi psychiatra potrzebuję tylko coś dorażnie.

Lek. Paweł Szadkowski

Jednym ze wskazań stosowania hydroksyzyny jest premedykacja przed zabiegami, więc jeśli lekarz przepisał pani hydroksyzynę do doraźnego stosowania to może pani rozważyć jej przyjęcie przed leczeniem stomatologicznym (skoki ciśnienia mogłyby dodatkowo utrudnić leczenie, ale zależy to od typu zabiegu). Powinna pani jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem dentystą i omówić potencjalne interakcje lub przeciwwskazania do zastosowania hydroksyzyny.