Czy mogę przerwać stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po trzeciej tabletce?

To moje pierwsze opakowanie tabletek w życiu. Tabletki wzięłam prawidłowo pierwszego dnia miesiączki, ale tylko przez 3 dni. Chce jednak zrezygnować, ale zależy mi na tym, aby nie rozregulować cyklu, bo mam je bardzo regularne. Czy jak przestane brać tabletki mój cykl zostanie nienaruszony czy jednak lepiej dokończyć to opakowanie. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie

Może Pani odstawić w chwili obecnej tabletki. Raczej tak krótkie przyjmowanie tabletek nie powinno powodować zaburzeń cyklu ale nie ma na to gwarancji. Także należy się z tym liczyć.

Pozdrawiam