Czy mogę przesunąć okres plastrami?

Od kilku lat z powodzeniem stosuję plastry antykoncepcyjne. W tej chwili mam trzeci plaster, który powinnam zdjąć we wtorek i mniej więcej w czwartek pojawiłaby się miesiączka. No i tu zaczyna się problem, w sobotę mam bardzo ważny dzień i absolutnie nie mogę mieć okresu. Co mam zrobić? Czy przy plastrach jest możliwość przesunięcia okresu i czy nie będzie to miało wpływu na kolejne cykle? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, aga

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę w tej sytuacji przykleić kolejny plaster z nowego opakowania bezpośrednio po odklejeniu obecnego i dopiero potem zrobić przerwę. Będzie niestety istniało wyższe ryzyko pojawienia się nieregularnych krwawień, jednak powinny one ominąć "ważny" dzień.

Pozdrawiam serdecznie!