Czy mogę przesunąć okres pomijając 7-dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek?

Mam 43 lata. Tabletki biorę od 3 lat, czuję się dobrze. Teraz wyjeżdżam i w czasie tego wyjazdu dostałabym miesiączkę i chciałabym tego uniknąć. Czy mogę nie robić przerwy i wziąć tabletki z następnego opakowania? Czy muszę je brać do końca i czy będę zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Dopuszczalne jest rozpoczęcie kolejnego opakowania (oczywiście po zakończeniu aktualnego) bez zrobienia 7-dniowej przerwy. W sposób ciągły można przyjąc do trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych i dopiero po trzech miesiącach zrobić 7-dniową przerwę. Nie obniża to skuteczności antykoncepcji.