Czy mogę przyjmować preparaty wit. D w kapsułkach?

Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego choroba obejmuje (odbytnicę i esicę) biore leki,ponoć jakiegokolwiek stanu zapalnego w organiżmie nie można wygrzewać a w związku z tym że nadchodzi lato i nie mogę się opalac a słońce to przecież korzystna witamina D moje pytanie brzmi: Czy mogę przyjmować preparaty wit D w kapsułkach? jeśli tak to w jakich dawkach i w jakich odstępach czasu mogę ją przyjmować? bo wit ta jest ponoć rozpuszczalna w tłuszczach i boję się zeby nie przedawkować

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję oznaczyć poziom witaminy D3 i dopiero wtedy suplementować.