Czy mogę przytyć po nowych tabletkach antykoncepcyjnych?

Czy przytyje po nowych tabletkach antykoncepcyjnych? Dotychczas bralam vibin mini, przez okolo 7 miesiecy, wszystko bylo w porzadku, nawet chyba schudlam. Jednak przez infekcje, zapalenie nerek, cewki itd oraz branie antybiotykow, wystąpilo u mnie krwawienie śródcykliczne, przed braniem tabletek placebo. Poszlam z tym do ginekologa, pani zrobila mi badania, powiedziala, ze wzsystko w porzadku, nie mam infekcji, wiec nie wiedziala jaki jest powod krwawienia. Stwierdzila, ze antybiotyk musial wejsc w jakas interakcje chemiczna z moimi tabletkami i dlatego moj organizm ich nie toleruje (pomimo, ze antybiotyk ktory bralam - cipronex, nie ma wplywu na tabletki anty). Dlatego przepisala mi teraz nowe, vixpo. Mam dokonczyc branie rozowych tabletek vibin mini, pominąć białe i od razu rozpoczac branie nowych. Jednak strasznie boje sie skutkow ubocznych, szczegolnie czy nie przytyje... Jesli tolerowalam bardzo dobrze vibin mini, to z vixpo bedzie podobnie (bo chyba te tabletkis a podobne, tylko vixpo 24 4, a vibin mini 21 7), czy to nadal jest loteria? Ginekolog zapewniala, ze na 100% nie przytyje, ale jednak wiem, ze z tymi tabletkami jest roznie

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinna Pani odczuć różnicy pomiędzy starymi i nowymi tabletkami.