Czy mogę rozpocząć antykoncepcję hormonalną, pomimo braku miesiączki?

Witam, byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i chciałabym je zacząc brać ale okres mi się spóźnia juz trzy dni. Wczoraj robilam test i jest negatywny a po za tym caly czas zabezpieczalismy sie prezerwatywą wiec ciaza nie mozliwa. Czy moge je zaczac brac pomimo braku okresu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wykluczy się ciążę oczywiście można rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Jest to jednak warunek sine qua non.