Czy mogę rozpocząć blister w 7 dniu cyklu?

Witam, zastanawia mnie, czy mogę zacząć brać tabletki dzień po miesiączce, czyli w 7 dniu cyklu? Przez jaki czas będę musiała używać z partnerem prezerwatyw? I czy mogę pominąć tabletki placebo i zacząć nowy blister, żeby nie dostać kolejnego okresu?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zarejestrowana metoda przyjmowania tabletek zakłada, że pierwsze opakowanie przyjmuje się w pierwszym dniu cyklu. Jeśli zdecyduje się Pani na inny schemat (tj. rozpocząć w 7 dniu), to robi to Pani na własną odpowiedzialność.

W przypadku takiego postępowania konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.

Może Pani pominąć tabletki placebo i wziąć od razu 2 opakowania. Przyjęcie mniejszej ilości tabletek jest niezarejestrowanym schematem i znów, może to Pani bezpiecznie zrobić, ale na własną odpowiedzialność.