Czy mogę rozpocząć następne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych drugiego dnia okresu?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od miesiąca, właśnie miałam przerwę na okres. Wczoraj go dostałam i nie udało mi się wykupić nowego opakowania tabletek. Nie wiem, czy moge zacząć brać je od drugiego dnia okresu, czyli dzisiaj i jaka jest wtedy skuteczność w ich działaniu? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety nie napisała Pani, jakich tabletek antykoncepcyjnych Pani używa (jednoskładnikowe, dwuskładnikwe 21 tabletek, dwuskładnikowe 24+4).

Zakładając, że stosuje Pani najbardziej popularne tabletki dwuskładnikowe, powinna Pani przyjmować 21 tabletek a następnie robić 7-dniową przerwę. Jeżeli ósmego dnia (po tygodniowej przerwie) nie przyjęła Pani pierwszej tabletki z drugiego opakowania, należy to zrobić jak najszybciej. Jeśli spóźnienie wynosi 1 dzień, musi się Pani dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni i teraz ten dzień będzie pierwszym dniem przyjmowania tabletek.