Czy mogę rozpocząć pierwsze opakowanie po miesiączce?

Chciałam rozpocząć branie tabletek, tylko się zagapiłam. Dziś jest 5 dzień krwawienia, czy mogę zacząć opakowanie jutro? Jak długo będę musiała czekać na działanie antykoncepcyjne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że pierwszą tabletkę z blistra należy przyjąć najpóźniej w 5. dniu cyklu. Proponowałabym zatem odczekać do kolejnej miesiączki. Dla uzyskania jak najszybszego efektu proszę rozpocząć opakowanie w pierwszym dniu miesiączki, wtedy działanie antykoncepcyjne osiągną już w pierwszej dobie. Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę między 2-5 dniem cyklu, niezbędne będzie dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.

Pozdrawiam