Czy moge sama pójsć do ginekologa?

Kończę 16 lat w maju tego roku. Czy mogę iść na pierwszą wizytę do ginekologa sama? Czy potrzebna jest zgoda rodzica na badanie? Właściwie to nie chciałabym, żeby podczas badania był ktoś obecny. I jeszcze jedno pytanie: Czy powinnam lekarzowi powiedzieć o tym, że uprawiałam petting?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Między 16 a 18 rokiem życia na badanie konieczna jest zarówno Twoja zgoda jak i rodzica. Jednak podczas samego badania ginekologicznego możesz zostać sama z lekarzem - w tym czasie obecność rodzica nie jest konieczna. Wówczas możesz porozmawiać z ginekologiam o pettingu sam na sam (wyjaśni ewentualne wątpliwości), ale nie ma takiej konieczności.