Czy mogę schudnąć 20 kg w miesiąc?

Bardzo zależy mi, żeby do września zrzucić 20 kg, ale nie wiem, czy to mi się uda. Obecnie ważę 85 kg, mam 170 cm wzrostu i 16 lat, jestem osobą aktywną fizycznie. No, może 20 kg to za dużo, ale 10 kg muszę na pewno zrzucić. Nie wiem jak to zrobić - pomocy!
ponad rok temu

Witam,

Utrata 20 kg to bardzo dużo i nie polecam tak szybkiej i drastycznej utraty masy ciała. Jesteś w wieku dojrzewania, dlatego nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój rozwój. Osoba odchudzająca się prawidłowo może stracić około 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Szybsza utarta masy ciała jest niezdrowa i nietrwała, powoduje efekt jo-jo, dlatego nie warto nawet zaczynać stosować diet bardzo ograniczających podaż kalorii. Polecam Ci lekturę artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu, do których powinnaś już od dziś się zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Jest lato, dużo wolnego czasu, dlatego masz okazję spędzać go na ćwiczeniach. Zacznij biegać, chodzić na basen, jeździć na rowerze czy rolkach. Dodatkowo ćwicz w domu, a przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam