Czy mogę schudnąć 5 kg w ciągu miesiąca?

Mam 15 lat, 177 cm wzrostu i ważę 70 kg. 24 lipca wyjeżdżam na wakacje i chciałbym do tego czasu trochę schudnąć i pozbyć się boczków oraz brzucha. Czy ćwicząc, biegając, grając w różne gry, mniej jedząc (tak, żeby się nie opychać), nie jedząc żadnych słodyczy i ograniczając napoje słodzone, mogę schudnąć chociaż 5 kg do mojego wyjazdu?

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wieku i wzrostu jest odpowiednia i nie musisz, a nawet nie powinieneś się odchudzać. Jeśli odczuwasz dyskomfort ze względu na tkankę tłuszczową w okolicach brzucha, Twój plan dotyczący treningów i wyeliminowania niezdrowych przekąsek z pewnością się sprawdzi. Nie gwarantuje utraty 5 kg, ponieważ jest to zbyt krótki okres, a dodatkowo nadmierna redukcja masy ciała nie jest Ci potrzebna.

Pozdrawiam.