Czy mogę schudnąć w miesiąc 6 kg?

Cześć, mam 14 lat (chłopak) i ważę 63 kg i chciałbym schudnąć z 6 kg, ponieważ nie pokażę się na wycieczce szkolnej w takim stanie :( Przez tydzień już nie jem słodyczy ani gazowanych i kolorowych napojów. Trenuje lekkoatletykę miesiąc, ale chyba się źle odżywiam. Pomóżcie mi.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałeś wzrostu, stąd nie wiem, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. W Twoim wieku nie poleca się stosowania diet odchudzających. Najistotniejsze jest stosowanie zasad zdrowego żywienia.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.

Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.

Pozdrawiam