Czy mogę się posiłkować tym sposobem rozładowania seksualnego?

Witam! Mam 75 lat jestem po radykalnej operacji prostaty.Wiadomo nie mogę tradycyjnie uprawiać seksu.Zauważyłem jednak pewne podniecenie i niewielki wzwód przy dłuższej stymulacji penisa i namiastkę orgazmu oczywiście bez wytrysku.Czy mogę się posiłkować tym sposobem rozładowania seksualnego, wspomnę że przynosi mi to dużą satysfakcję doznań.Mam jednak wewnętrzne opory, czy postępuję właściwie, czy stosując przez dłuższy czas ten rodzaj satysfakcji seksualnej, nie odbije się to na moim zdrowiu,mojej psychice.Jestem osobą wierzącą...Proszę o odpowiedź i ewentualnie własny komentarz. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Dzień dobry Panu. Z punktu widzenia medycyny seksualnej sytuacja nie budzi zastrzeżeń.
Pytanie dotyczące religii/wiary nie jest pytaniem do lekarza.
Z praktyki wiem, że Pacjenci otrzymują dość różniące się odpowiedzi od Ojców Duchownych.
Jedne odpowiedzi są życzliwie zniuansowane i "życiowe", inne zaś proste, bezwzględne...
Ale to nie mój temat...
Warto zaznaczyć, że w części dysfunkcji erekcyjnej po prostatektomii totalnej - udaje się uzyskać w leczeniu poprawę ukrwienia penisa. Tym bardziej, że ma Pan zachowaną częściową reakcję na stymulację. A dojrzały wiek nie jest przeszkodą w leczeniu.
Problemem bywają inne choroby współistniejące, niektóre pobierane leki, fizyczna wydolność organizmu, czasem stan psychiczny. O tych sprawach nie ma info w poście, nie można się wiec konkretnie wypowiadać.
Uczciwie trzeba zaznaczyć, że leczenie, przynajmniej stosowane u nas, nie jest tanie i bywa nieskuteczne.
Proponuję "rozejrzeć" się w okolicy zamieszkania w aspekcie oferty i doświadczenia lekarzy seksuologów.
Powtarzam, że z punktu widzenia seksuologii lekarskiej aktywność autoerotyczna - w wypadku dysfunkcji pooperacyjnej -nie budzi moich zastrzeżeń.
Pozdrawiam Pana. JW, blog seksuologia.com 3/18.