Czy mogę się ubiegać o rentę z powodu mojej depresji?

Witam, od okolo 18 roku zycia zmagam sie z paskudna depresja, nie jest tak ze jestem ciagle smutny, bardziej jestem ciagle przygnebiony, mysle zeby sie zabic, nie mam sily I mam dolegliwosci bolowe mam takie pytanie, bo obecnie mam prawie 20lat, jakbym chcial sie ubiegac o rente to o jaka bym mial I czy by mi przyznali? Bo na rente socjalna idzie sie gdy zachorowalo sie przed 18 rokiem zycia, I to tak trwa pare mies przed osiemnastko do teraz, ale leczyc sie zaczelem dopiero gdy mialem 19lat, czyli po roku, na rente z tytulu niezdolnosci do pracy tez trzeba miec odpowiedni okres skladkowy, a pracowalem zaledwie 3 miesiace, I jestem drugi tydzien na zwolnieniu lekarskim z powodu bolu zoladka gdyz w wieku 16lat peknal mi wrzod zoladka. Czy otrzymam jakos ponoc?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę zwrócić się o pomoc od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i złożyć wniosek.