Czy mogę skrócić cykl z 24 do 23 dni?

Witam. Od kilku miesięcy zażywam tabletki Y**, bez żadnych kłopotów. Jednak ostatnio pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, że po 3 godzinach od przyjęcia tabletki wystąpiły wymioty (dokładnie 12 tabletka, tj. drugi tydzień przyjmowania) i postanowiłam przyjąć następną tabletką w związku z ryzykiem, że poprzednia mogła się nie wchłonąć. Jednak nie posiadam zapasowego blistra i w tym momencie jestem zmuszona skrócić cykl z 24 do 23 dni. Czy jest to bezpieczne? Czy po 23 dniach mogę jak zwykle zrobić 4 dniową przerwę i przejść do kolejnego blistra?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani postąpić w opisany sposób. Skrócenie okresu brania tabletek o jeden dzień nie będzie miało wpływu na działanie antykoncepcyjne tabletek, o ile nie wydłuży Pani przerwy (np. do ośmiu dni), a po przerwie rozpocznie regularne przyjmowanie tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!