Czy mogę skrócić przerwę by przesunąć krwawienie?

Witam, mam bardzo ważne pytanie. W zeszłym miesiącu brałam tabletki antykoncepcyjne N****. 21 tabletek, skończyłam je brać i zrobiłam 4 dniową przerwę nastąpił okres, za 4 dni powinnam rozpocząć nowy blister, aczkolwiek ważne jest dla mnie aby przyspieszyć przyszły okres o 4 dni, mogę po 4 dniowej przerwie już dzisiaj zacząć nowy blister tabletek. Czy to zaszkodzi? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

By przesunąć miesiączkę może Pani wykorzystać dwa sposoby. Obydwa będą też właściwe i nie będą wpływać na skuteczność antykoncepcji. Pierwszym sposobem jest wykorzystanie 7-dniowej przerwy. Może ją Pani zupełnie pominąć lub skrócić o dowolną ilości dni tak, aby uzyskać krwawienie w pożądanym terminie. Należy przy tym pamiętać, że krwawienie występuje zazwyczaj w 2-3 dobie po przyjęciu ostatniej tabletki.
Drugim zaś sposobem jest wzięcie odpowiednio mniejszej liczby tabletek i następnie zrobienie klasycznej 7 dniowej przerwy.